Regelvraag week 6


Matchplay: De bal van uw tegenstander ligt op uw lijn. U vraagt uw tegenstander om de bal te merken. In plaats daarvan zegt hij dat hij de bal wel eerst zal spelen. Is dit conform de regels?Nee bij Matchplay niet. U heeft het recht om eerst te spelen en u mag zelfs eisen dat uw tegenstander, als hij eerder zijn bal heeft gespeeld, zijn slag laat vervallen en opnieuw speelt.

(Regel 10-1b en 10-1c en Decison 10-1c/2)